ОПИС ЕКСКУРСІЙ І АТРАКЦІЙ, ЯКІ МИ ПРОПОНУЄМО

1. АТРАКЦІЇ (ексклюзив від МКП “Екскурсія”)


п/п
Назва атракціїКороткий опис
 1.1

НОВИНКА! ЕКСКЛЮЗИВ! Екскурсія “Мукачево- космічний форпост України”

3,5 години
Мукачево: ЗЦРС

 Мукачево –  середньовічна історія могутнього замку, світове лідерство у виготовленні гірських лиж і хокейних ключок,  чудова навколишня природа…
    І майже ніхто не знає, що Мукачево ще й космічне місто! Тут розташовано гордість України – ЗЦРТС,
який входить до НЦУВКЗ у складі ДКАУ і забезпечує роботу СКАКО – його було  створено на базі ортв у складі СПРН ППО СРСР.
  Заплуталися? То замість того, щоб розбиратися у цих  фантастичних абревіатурах  пропонуємо особисто побачити те, що мало хто бачив, торкнутися славетних сторінок космічної історії нашої країни, відчути політ передової інженерної думки. Цю екскурсію для вас проведуть справжні «монстри» космосу, яких в Україні залишилося не більше кількох десятків і на яких лежала колись відповідальність за безпеку світу…
1.2.

 “Закарпатський вечір у Замку Кохання“

3 години
с. Чинадієво, замок Сент-Міклош

   У програмі вечора — екскурсія дорогою, яка вела з перевалу Руські ворота до замку Сент-Миклош XVст. Ви побачите Чинадієвський замок при факелах, мерехтливе світло яких вихопить з мороку століть таємниці і загадки його знаменитих власників, романтичні історії відважних лицарів і спокусливих красунь. Ви навчитеся танцювати угорський танець Чардаш, розучите декілька народних закарпатських пісень, спробуєте бограч — національне угорське блюдо, зап’єте його вином із закарпатських підвалів. І усе це під акомпанемент угорських, словацьких, русинських пісень у виконанні багатонаціонального ансамблю.
  1.3.

Бал у середньовічному замку“

3 години. с.Чинадієво, замок Сент-Міклош

Багато хто з нас бажав би хоч ненадовго опинитися в середньовіччі, потрапити в його атмосферу, відчути всю романтику тієї епохи … Запрошуємо Вас провести дивовижний вечір у середньовічному замку. Туристи, потрапивши в 1681 рік, опиняються учасниками балу в замку Сент-Міклош. Бал – прикриття важливої політичної і любовної зустрічі. Туристам доведеться постріляти з лука, побувати в підземеллі справжнього замку, навчитися танцювати мінует і заспівати пісню, випити вина із справжнім господарем справжнього замку. Дами дізнаються секрети мови віял. Чоловіки приміряються до ваги справжнього меча. Вас чекає середньовічний вечір, який дозволить зануритися в яскраву і незабутню атмосферу XVIІ століття!
1.4.

“Мукачево з ароматом кави“

1,5 години
Мукачево, ”Світ кави”

 Аромат кави міцно війшов у життя сучасної людини. Закарпатці каву почали пити років на 50 раніше за віденців, років на 80 – за львів’ян, а у радянські часи бренд “Кава по- Закарпатськи” був невід’ємнним рядком меню всіх пристойних ресторанів навіть тоді, коли решта за каву видавали підфарбований у стаканах окріп. На цій екскурсії туристи не тільки дізнаються про історію появи кави, видах і способах приготування цього божественного напою, але й продегустують сім його сортів у найкращій  кав’ярні Мукачева.
1.5.

“Вариські квести”

1 година

(окремо або під час екскурсій “Мукачево Місто на Латорицею”, “Унгвар-Древній град, “Смачний Севлюш”)

 

Варишами в Закарпатті називають міста. Кожне з яких має свою неповторну історію, яку ми пропонуємо дослідити під час проходження інтерактивного квесту. Дійство відбувається в центральній частині міста і триває близько години. Все, що потрібно – смартфон і хороший настрій.  У вартість включено сам квест і класичну екскурсію: у випадку Мукачева – квест у центральній часині міста і екскурсія замком «Паланок», Ужгорода – квест у центральній часині міста і екскурсія у замку та у музеї архітектури та побуту. Виноградів – екскурсії«Смачний Севлюш» або «Квітуче Закарпаття» і – квест у центральній часині міста. Завдяки «Варишським квестам» ви самостійно відкриєте для себе неповторний шарм закарпатських містечок, а класична екскурсія стане приємним доповненням. Кількість учасників – від 6-х.

Всі вхідні квитки на екскурсійні об’єкти, вартість купання в басейнах та дегустації сплачуються туристами самостійно.

                                       2. ЕКСКУРСІЇ ПО ЗАКАРПАТТЮ

2.1. МІСТА ЗАКАРПАТТЯ

 
п/п
 Назва екскурсії Короткий опис
2.1.1.

НОВИНКА! ЕКСКЛЮЗИВ! Екскурсія “Мукачево- космічний форпост України”

3,5 години
Мукачево: ЗЦРС

Мукачево –  середньовічна історія могутнього замку, світове лідерство у виготовленні гірських лиж і хокейних ключок,  чудова навколишня природа…
    І майже ніхто не знає, що Мукачево ще й космічне місто! Тут розташовано гордість України – ЗЦРТС,
який входить до НЦУВКЗ у складі ДКАУ і забезпечує роботу СКАКО – його було  створено на базі ортв у складі СПРН ППО СРСР.
  Заплуталися? То замість того, щоб розбиратися у цих  фантастичних абревіатурах  пропонуємо особисто побачити те, що мало хто бачив, торкнутися славетних сторінок космічної історії нашої країни, відчути політ передової інженерної думки. Цю екскурсію для вас проведуть справжні «монстри» космосу, яких в Україні залишилося не більше кількох десятків і на яких лежала колись відповідальність за безпеку світу…
 2.1.2.

Місто над Латорицею”

4 години Мукачево:
центр, замок, монастир

  Під час екскурсії відбудеться знайомство з древнім (1124 роки) і вічно молодим містом Мукачевом, з його дивовижною історією і архітектурою. Туристи відвідають овіяний легендами замок Паланок, бурхлива історія якого пов’язана з історією майже усіх країн центральної Європи, побувають в історичному центрі міста, оточеному колись міською стіною, побачать оригінал пам’ятника Кирилу і Мефодію, копія якого прикрашає Києво-Печерську Лавру, загадають бажання, потерши бронзові гудзик сажотруса і палець князя Федора Коріатовича. При бажанні туристи також познайомляться з історією та життям діючого Свято-Миколаївського жіночого монастиря.
 Вхідні квитки з дорослого/студента/зі школяра до Мукачівського замку «Паланок» — 100/70/50 грн.
 2.1.3.Унгвар-древній град”

7 годин
Ужгород:

центр, замок, скансен
 На західній околиці України на кордоні із Словаччиною розташувався Ужгород — обласний центр Закарпаття, місто з неповторним виглядом, цікавою історією і пам’ятниками історії і архітектури, що добре збереглися. Екскурсанти познайомляться з історичним центром цього міста, побачать старовинну вулицю Корзо, пам’ятники Ліхтарнику, св. Миколайчику, Ференцу Лісту, католицьку церкву св. Георгія, кафедральний греко-католицький собор Воздвиження Чесного Хреста і колишню синагогу ортодоксальної общини іудеїв. Туристів чекає зустріч з Ужгородським замком. Це єдиний замок Закарпаття в якому є бастіони з орильонами. Тут же, в залі зброї краєзнавчого музею, туристи побачать прекрасні його зразки серед яких дворучний меч XVI століття, списи, алебарди, кіраси, шпаги, і навіть особиста шабля Стефана Баторі, який переміг колись війська самого Івана Грозного. З дерев’яною архітектурою Закарпаття туристи познайомляться в музеї народної архітектури і побуту.
 Вхідні квитки з дорослого/ студента/школяра до Ужгородського замку 100/75/40 грн (на час військового стану  – 50 грн дорослий – решта безкоштовно), музею народної архітектури та побуту 60/40/30 грн.
 2.1.4.

 “Угорський чардаш”

5 годин
Берегово:
центр, можливість купання, дегустації

 На Закарпатті є містечко Берегово, де мешкають переважно угорці. Під час екскурсії відбудеться знайомство з видатними пам’ятками Берегсаса, історією, національними традиціями, культурою закарпатських угорців. Прикраса центру цього містечка – середньовічний собор Воздвиження Чесного Хреста з сонячним годинником, старовинна реформатська церква із зірочкою замість хреста на шпилі, помпезна будівля Королівського суду, «горбатий міст» – найстаріший на Закарпатті… У цьому місті можливе купання в басейні з термальною мінеральною водою і дегустація кращих закарпатських вин у справжньому підвалі.
Вхідні квитки з дорослого/з дитини в басейни з термальною мінеральною водою протягом 1-ї години:  УСБ “Закарпаття” 70/30 грн, “Жайворонок” -200/100 грн (2 години), 180/90 грн (1 година),  дегустація вин – 70 -100 грн.
 2.1.5.

 У долину Тиси”

7 годин
Хуст
, Іза, Нижнє Селище

 Маршрут пройде вздовж найбільшої закарпатської ріки Тиси та її притоки Ріки. Туристи продегустують різні сорти сиру  на на одній з сироварень: або в Нижньому селищі (єдине місце в Україні, де готують справжній швейцарський сир), або в Ізі (тут можна погладити вівцю, сфотографуватися з козлом або конем). Відвідають єдину в Україні оленячу ферму де можна побачити ціле стадо цих тварин. Село Іза — ще й знаменитий центр лозоплетіння, туристи, здивовані майстерністю його жителів,  можуть придбати  тут сувеніри на пам`ять. Якщо на час екскурсії розквітнуть нарциси – туристи відвідають замість оленячої ферми Долину нарцисів — єдине місце в Європі, де в дикій природі на рівнині росте і на початку травня цвіте нарцис вузьколистий . В місті Хуст, яке колись було столицею Карпатської України, побачать будівлю Карпатської Січі, будинок Президента… Перед оточеною оборонними мурами церквою  ХIV сторіччя важко втриматись від захвату! Побачать туристи і Замкову гору з руїнами могутнього Хустського замку, який належав колись навіть предку славнозвісного Дракули.
 Вхідні квитки з дорослого/зі школяра в Долину нарцисів 30/25/20 грн, на Оленячу ферму 30/20 грн, дегустація сиру – 120 грн.
  2.1.6.

“Смачний Севлюш”

8 годин Олешник, Виноградово, Ботар,  Бене

 Поблизу міста Виноградів туристи відвідають ферму «Карпатський буйвіл», де займаються відновленням популяції карпатських буйволів та виробництвом молочних продуктів, які ми і продегустуємо. У Виноградові (у минулому Севлюш) туристів зустріне «парад церков» різних конфесій ХV -ХVІІ століть, руїни замку Канко ХIV століття, палац барона Перені, знаменитий пам’ятник виноробу. Ми відвідаємо Єдиний в Україні дегустаційний зал лекварю,  що знаходиться у селі Ботар. В  селі Бене ми про дегустуємо найкращі закарпатські вина в сторічному  підвалі. Завершться подорож відвідинами термального комплексу «Жайворонок».
 Вхідні квитки з дорослого/школяра: дегустація та екскурсія фермою «Карпатський буйвіл» – 120 грн, дегустація леквару в с.Ботар – 130/130 грн,   дегустація вина в с. Бене – 100/50 (сік) грн, купання в басейнах «Жайворонок» –  200/100 грн (2 години).

Всі вхідні квитки на екскурсійні об’єкти, вартість купання в басейнах та дегустації сплачуються туристами самостійно.

2.2. ПРИРОДА ЗАКАРПАТТЯ


п/п
Назва екскурсіїКороткий опис
2.2.1

Жива вода Карпат”

5 годин
сан. “Карпати”,
сан.”Квітка полонини”

  Живою водою називають цілющі мінеральні води Закарпаття. Туристи познайомляться з предгір`ями Полонинских Карпат, де розмістився санаторій «Квітка полонини», скуштують мінеральні води з декількох джерел та цілющого гірського повітря. Після цього — відвідають маєток мисливського палацу австрійських графів Шьонборн в урочищі Берегвар (нині — санаторій “Карпати”), де злічать усі його вікна, димарі, двері і вежі, із здивуванням згадають відомі кінофільми, в яких вже бачили ці романтичні силуети, помолодшають, напившись з Джерела Краси. Тут можна досхочу нафотографуватися весною – серед квітів сакури і магнолії, влітку – в зелені дубів, восени – у червоно-золотому різнобарв`ї буків, взимку — серед засніженої зелені смерек…
 Вхідні квитки з дорослого / зі школяра на територію санаторія “Карпати” – 30/15 грн.
2.2.2

Синевир”

10-12 годин
о
з. Синевир, водоспад Шипот

  Гірське озеро Синевир, яке називають в народі Морським оком — це одне з семи природних чудес України. Маршрут до нього проходить звивистими дорогами Українських Карпат. Туристи почують таємничі легенди гірського краю, побачать чудову панораму гір, бурхливі потоки річок, живописний водоспад Шипот, на повні груди вдихнуть чисте повітря, а по дорозі скуштують мінеральної води прямо з джерела та будуть здивовані як старовинною дерев’яною церквою так і суворим побутом сучасних верховинців. Якщо вистачить часу, сил і грошей – туристи можуть навіть піднятися на  крісельному гірськолижному підйомнику до неймовірних красот Боржавських полонин, які відкриваються з гори Гимба і там, наверху, відчути себе справжніми горцями, попиваючи гарячий чай у «Чайовні» над прірвою.
 Вхідні квитки в заповідник “Синевир” — 30/15 грн, на водоспад Шипот — 20/10 грн, на оглядовий підйомник – 150/110 грн, до реабілітаційного центру ведмедів – 30/15 грн.
2.2.3

Чудеса Марамороша”

10 годин
Сокирниця, Олександрівка,Колодне, Велика Угля

  Ви бувалий мандрівник і Вас нічим не здивуєш? Невже Ви бачили багато дерев’яних церков ХVII — XVIII віків? Тоді ми покажемо найвищу в Украъні. Ліс Вам не в дивину? А якщо це праліс? А якщо таких в Європі з десяток? Невже біля Вашого будинку теж ростуть буки висотою з п`ятнадцятиповерхівку? Ну тоді… Тоді зіб’ємо з Вас пиху півторагодинним підйомом серед цих велетнів і скель до справжньої карстової печери, вимитої водою – аж дух захоплює від думки про те, що 20 тисяч років тому саме тут була стоянка древнього мисливця! Так, це буде нелегко, але мало хто зможе повторити за Вами: “Я це бачив!».
 Вартість квитка в Широколужанський заповідник — 30 грн з людини, провідник від заповідника – 100 грн. з групи
2.2.4По Свидовецькому хребту”
14 годин
Усть-Чорна, полонина Свидовець або Красна
  Подорож на обладнаному для перевезення туристів всюдиході по Свидовецькому хребту (або по полонині Красній) – складовій частині Полонинського хребта. Туристи будуть у захваті від захоплюючих видів гірських вершин, шикарної панорами Карпат, кришталево чистого повітря. Вони відчують романтику гірського привалу біля вогнища, зкуштують юшку пастуха, намагатимуться видути з трембіти бодай якийсь звук, продегустують закарпатське вино… Подорож пройде частиною Великого соляного шляху, з вікон автобуса буде видно Хустський та Королевський замки, долину ріки Тиса, місця де в неї впадають річки Ріка, Теребля та Тересва.
2.2.5

“Долина нарцисів”

8 годин
Хуст, Іза, Нижнє Селище

  Маршрут пройде вздовж найбільшої закарпатської ріки Тиси та її притоки Ріки. Туристи продегустують різні сорти сиру  на на одній з сироварень: або в Нижньому селищі (єдине місце в Україні, де готують справжній швейцарський сир), або в Ізі (тут можна погладити вівцю, сфотографуватися з козлом або конем). Село Іза — ще й знаменитий центр лозоплетіння, туристи, здивовані майстерністю його жителів,  куплять тут сувеніри на пам`ять. Відвідають подорожуючи й Долину нарцисів — єдине місце в Європі, де в дикій природі на рівнині росте і на початку травня цвіте нарцис вузьколистий. В місті Хуст, яке колись було столицею Карпатської України, побачать будівлю Карпатської Січі, будинок Президента… Перед оточеною оборонними мурами церквою  ХIV сторіччя важко втриматись від захвату! Побачать туристи і Замкову гору з руїнами могутнього Хустського замку, який належав колись навіть предку славнозвісного Дракули.
Вхідні квитки з дорослого/ зі школяра в Долину нарцисів 30/25/20 грн, на Оленячу ферму 30/20 грн,
Дегустація сиру – 120
 грн.
2.2.6“Водопад Шипот”
8 годин
Водопад Шипот, Боржавські полонини
  Маршрут до нього проходить через Вулканічний та між Полонинським і Водороздільним хребтами Українських Карпат. Туристи почують таємничі легенди гірського краю, побачать чудову панораму гір, бурхливі потоки річок, живописний водопад Шипот, на повні груди вдихнуть чисте повітря, побачать церкву 18 століття… За додаткову плату туристи, скориставшись гірськолижнис крісельним підйомником, можуть піднятися на гору Гимба- одну з гір полонини Боржава!
Вхідні квитки з дорослого / зі школяра  на водопад Шипот — 20 /10 грн, на підйомник – 150/110 грн.

Всі вхідні квитки на екскурсійні об’єкти, вартість купання в басейнах та дегустації сплачуються туристами самостійно.

2.3. КОМБІНОВАНІ ЕКСКУРСІЇ


п/п
Назва екскурсіїКороткий опис
2.3.1

“Замки Мукачівщини”

6 годин
Замки: Мукачівський , Сент-Міклош, палац Шьонборн

  Туристи відвідають овіяний легендами Мукачівський замок Паланок, бурхлива історія якого пов’язана з історією майже усіх країн центральної Європи, маєток мисливського палацу австрійських графів Шьонборн в урочищі Берегвар (нині — санаторій “Карпати”), де злічать усі його вікна, димарі, двері і вежі, із здивуванням згадають відомі кінофільми, в яких вже бачили ці романтичні силуети, помолодшають, напившись з Джерела Краси. Тут можна досхочу нафотографуватися весною — серед квітів сакури і магнолії, влітку — в зелені дубів, восени — у червоно-золотому різнобарв`ї буків, узимку — серед засніженої зелені смерек… Далі у програмі — екскурсія по дорозі, яка вела з перевалу Руські ворота до замку Сент-МиклошXVстоліття. Ви побачите Чинадієвський замок і розповідь екскурсовода ледь вихопить з мороку віків таємниці і загадки його знаменитих власників, романтичні історії відважних лицарів і спокусливих красунь.
  Вхідні квитки з дорослого / зі школяра до Мукачівського замку «Паланок» — 100/70/50 грн, на територію санаторія “Карпати 30/15 грн, у замку Сент-Міклош нема плати за вхід, але вітається благодійний внесок на його відновлення.
2.3.2

“Замки Закарпаття”

8 годин
Замки: Мукачівський, Ужгородський, Невицький

  Туристи відвідають овіяний легендами Мукачівський замок Паланок, бурхлива історія якого пов’язана з історією майже усіх країн центральної Європи. Познайомляться вони і з Невицьким замком ХIV століття, який спрадавна перегороджував ворогам шлях уздовж Ужанської долини. Кожен його камінь дихає середньовічною суворістю. Це зразок середньовічної фортифікації з видовбаними в кам’яних схилах ровами, вежами різної форми, барбаканом, смертоносним захабом і прекрасним донжоном кінця ХІІІ століття . Тепер туристів чекає зустріч з Ужгородським замком. Це єдиний замок Закарпаття в якому є бастіони з орильонами. Тут же, в залі зброї краєзнавчого музею, туристи побачать прекрасні його зразки серед яких дворучний меч XVI століття, списи, алебарди, кіраси, шпаги і навіть особиста шабля Стефана Баторі, який переміг колись війська самого Івана Грозного.
  Вхідні квитки з дорослого/школяра до Мукачівського замку «Паланок» — 100/70/50 грн, до Ужгородського замку 100/70/40 грн, музею народної архітектури та побуту 60/40/30 грн.
2.3.3

“Унгвар та Невицький замок”

9 годин
Ужгород (центр, замок, скансен)
+ Невицький замок

  На західній околиці України на кордоні із Словаччиною розташувався Ужгород — обласний центр Закарпаття, місто з неповторним виглядом, цікавою історією і пам’ятниками історії і архітектури, що добре збереглися. Перед тим, як потрапити в це старовинне місто, туристи познайомляться з його форпостом — Невицьким замком ХIV століття, який спрадавна перегороджував ворогам шлях уздовж Ужанської долини. Кожен його камінь дихає середньовічною суворістю. Це зразок середньовічної фортифікації з видовбаними в кам’яних схилах ровами, вежами різної форми, барбаканом, смертоносним захабом і прекрасним донжоном кінця ХІІІ століття. Тепер нас чекає зустріч з Ужгородом. Екскурсанти познайомляться з історичним центром цього міста, побачать старовинну вулицю Корзо, пам’ятники Ліхтарнику, св. Миколайчику, Ференцу Листу, католицьку церкву св. Георгія, кафедральний греко-католицький собор Воздвиження Чесного Хреста і колишню синагогу ортодоксальної общини іудеїв. Туристів чекає зустріч з Ужгородським замком. Це єдиний замок Закарпаття в якому є бастіони з орильонами. Тут же, в залі зброї краєзнавчого музею, туристи побачать прекрасні його зразки серед яких дворучний меч XVI століття, списи, алебарди, кіраси, шпаги і навіть особиста шабля Стефана Баторі, який переміг колись війська самого Івана Грозного. З дерев’яною архітектурою Закарпаття туристи познайомляться в музеї народної архітектури і побуту.
  Вхідні квитки з дорослого/студента/школяра до Ужгородського замку 100/75/40 грн, музею народної архітектури та побуту 60/40/30 грн.
2.3.4“Лумшори та Невицький замок”

7,5 годин
с. Лумшори (чани, водопади)
+ Невицький замок
  Туристи відвідають село Лумшори — чудовий куточок Карпат під полониною Руною. Під шум гірської річки Туриці одні попаряться у чанах, під якими горить багаття, інші — відвідають  колибу, треті — зроблять дивовижні кадри на фоні мальовничих водопадів… А потім туристи познайомляться з форпостом замка Унг — Невицьким замком ХIV століття, який спрадавна перегороджував ворогам шлях уздовж Ужанської долини. Кожен його камінь дихає середньовічною суворістю. Це зразок середньовічної фортифікації з видовбаними в кам’яних схилах ровами, вежами різної форми, барбаканом, смертоносним захабом і прекрасним донжоном кінця ХІІІ століття.
 Вартість чанів: від 350 грн на 2 чол. до 1000 грн на 10 чол.
2.3.5

“Сюрпризи Ужгородщини”

9 годин
Ужгород (Ротонда)+ Невицький замок+ Вишка

  Подорож пройде по землях королівського комітата Унг і першим сюрпризом буде знаменита Горянська ротонда. З церков України лише Софія Київська старша за неї . Продовжиться здивування в загадковому Невицькому замку, що перегороджував ворогам вихід в Ужанськую долину. Кожен його камінь дихає середньовічною суворістю. «Лемкивська садіба» — будинок — музей з такою назвою привітно зустріне туристів в селі Зарічово.  Подальша дорога пройде по живописній долині річки Уж з фантастичними гірськими пейзажами, а в селі Кострино  дерев’яна церква початку ХVIII ст. заломами  трьох своїх верхів ніби повторить вигляд лісистих гірських вершин. У селі з точною назвою Вишка мужніх мандрівників чекає підйом на гору Красія, правда, дертися пішки не прийдеться – гірськолижний підйомник доставить туристів  вершину з якої відкривається вид на Польщу, Словаччину і Галичину…
 Вартість роботи підйомника … грн з людини.
2.3.6

“Іршавщина — Зачарований край”

10 годин
Іршава, Білки, Імстичово, Приборжавське, Довге, Драчино

  Під час подорожі туристи милуватимуться захоплюючими краєвидами Карпат, здивуються артефактам Музею Іршавщини, сфотографуються на фоні пам”ятника найсильнішій у світі людині у її рідному селі, побачать замок у помісті угорських графів Довгаї, старовинний обеліск на честь загиблих у 1703 р. в першому бою куруців, побувають на “параді церков” різних конфесій і здивуються модерній архітектурі однієї з них. У туристів буде можливість відвідати єдину діючу у центральній Європі водяну кузню «Гамора» в с. Лисичово, побачити устрій водяного млина в с. Приборжавське, проїхати по найдовшому безопорному мосту Закарпаття через річку Боржава. Відвідають вони й два монастирі — греко-католицький в с. Імстичево (тут вражають чудові види з Чернечої гори) і православний Свято-Троїцький, Кирилло-Мефодієвський в с. Драчино (а тут — краса і порядок)…
  Вхідні квитки з дорослого/школяра до музея -кузні Гамора – 30/20 грн. У музеї Іршавщини нема плати за вхід, але вітається благодійний внесок на його розвиток..
2.3.7

“Квітуче Закарпаття”

10 годин
Хуст, Виноградово

  Маршрут пройде вздовж найбільшої закарпатської ріки Тиси та її притоки Ріки. Туристи продегустують різні сорти сиру на одній з сироварень: або в Нижньому селищі (єдине місце в Україні, де готують справжній швейцарський сир), або в Ізі (тут можна погладити вівцю, сфотографуватися з козлом або конем). Село Іза — ще й знаменитий центр лозоплетіння, туристи, здивовані майстерністю його жителів,  куплять тут сувеніри на пам`ять. Якщо на час екскурсії розквітнуть нарциси – туристи відвідають Долину нарцисів — єдине місце в Європі, де в дикій природі на рівнині росте і на початку травня цвіте нарцис вузьколистий. В місті Хуст, яке колись було столицею Карпатської України, побачать будівлю Карпатської Січі, будинок Президента… Перед оточеною оборонними мурами церквою  ХIV століття важко втриматись від захвату! Побачать туристи і Замкову гору з руїнами могутнього Хустського замку, який належав колись навіть предку славнозвісного Дракули. Подальший маршрут пройде через с. Велика Копаня з його Джерелом близнюків, повз руїни Королівського замку Ньолаб, через м. Виноградово (в минулому – Севлюш), де подорожуючі побачать руїни замку Канко ХIV сторіччя, палац барона Перені, старовинні церкви різних конфесій, пам`ятник Виноробу, квітучі сади самого теплого району Закарпаття.
 Вхідні квитки з дорослого/школяра в Долину нарцисів 30/25/20 грн, на Оленячу ферму 30/20 грн. Дегустація сиру — 120 грн.
 2.3.8

“Воєнними стежками Карпат”

8 годин
Уклин, Верхня Грабівниця

 На цій екскурсії туристи будуть дивитися на чудові Карпати, як на рубіж, який одні армії споконвіку намагалися захистити, а інші – подолати. Так було безліч разів на цих землях. Остання війна залишила оборонні споруди, які вважаючись неприступними, стали безсилими перед Червоною Армією. ДОТи, що мали перекрити вузькі дороги вздовж долин гірських річок, бетонні надовби, які мали зупинити радянські танки, підземний бункер в якому міг розміститися піхотний батальйон… Все це побачать туристи під час подорожі однією з доріг, якою йшло визволення нашого краю під час Східно-Карпатської операції восени 1944 року.
 Вхідні квитки до бункера з дорослого/студента/школяра-музею в с. Верхня Грабівниця — 100/70/35 грн.

Всі вхідні квитки на екскурсійні об’єкти, вартість купання в басейнах та дегустації сплачуються туристами самостійно.

2.4. МІНІ-ЕКСКУРСІЇ

№п/п Назва екскурсії Короткий опис
2.4.1

“Мукачево – Європа у мініатюрі”

1,5 години
Мукачево — історичний центр

 Під час екскурсії відбудеться знайомство з древнім (1121 років) містом, з його дивовижною історією і архітектурою угорського, австрійського, австро-угорського, чехо-словацького, радянського та українського періодів. Туристи побувають в історичному центрі, оточеному колись міською стіною, побачать оригінал пам’ятника Кирилу і Мефодію, копія якого прикрашає Києво-Печерську Лавру, загадають бажання, потерши бронзовий гудзик сажотруса, відмітять час за найстарішим діючим годинником України, побачать будівлі будапештських, мукачівських архітекторів та навіть творіння “генія німецького барокко” – Бальтазара фон Неймана…
2.4.2

“Романтика графського палацу”

2,5 години
сан.”Карпати“ (палац Шьонборн)

  Туристи відвідають маєток мисливського палацу австрійських графів Шьонборн в урочищі Берегвар (нині — санаторій “Карпати”), де злічать усі його вікна, димарі, двері і вежі, із здивуванням згадають відомі кінофільми, в яких вже бачили ці романтичні силуети, помолодшають, напившись з Джерела Краси. Тут можна досхочу нафотографуватися весною — серед квітів сакури і магнолії, влітку — в зелені дубів, восени — у червоно-золотому різнобарв`ї буків, взимку — серед засніженої зелені смерек…
  Вхідні китки з дорослого/зі школяра на територію санаторія “Карпати 30/15 грн.
2.4.3

“Романтика графських замків”

3,5 години
сан.”Карпати”,

с.Чинадієво (замок Сент-Миклош)

 Туристи відвідають маєток мисливського палацу австрійських графів Шьонборн в урочищі Берегвар (нині — санаторій “Карпати”), де злічать усі його вікна, димарі, двері і вежі, із здивуванням згадають відомі кінофільми, в яких вже бачили ці романтичні силуети, помолодшають, напившись з Джерела Краси. Тут можна досхочу нафотографуватися весною — серед квітів сакури і магнолії, влітку — в зелені дубів, восени — у червоно-золотому різнобарв`ї буків, взимку — серед засніженої зелені смерек… Далі у програмі — екскурсія по дорозі, яка вела з перевалу Руські ворота до замку Сент- Миклош XVстоліття. Ви побачите Чинадієвський замок і розповідь екскурсовода ледь вихопить з мороку століть таємниці і загадки його знаменитих власників, романтичні історії відважних лицарів і спокусливих красунь.
 Вхідні китки  з дорослого/зі школяра на територію санаторія “Карпати 30/15 грн., у замку Сент-Міклош нема плати за вхід, але вітається благодійний внесок на його відновлення.
2.4.4

“Лумшори — чани і водопади”

6 годин
с. Лумшори

 Туристи відвідають село Лумшори — чудовий куточок Карпат під полониною Руною. Під шум гірської річки Туриці одні попаряться у чанах, під якими горить багаття, інші — відвідають  колибу, треті — зроблять дивовижні кадри на фоні мальовничих водопадів…
 Вартість чанів: від 350 грн на 2 чол. до 1000 грн на 8-10 чол.

Всі вхідні квитки на екскурсійні об’єкти, вартість купання в басейнах та дегустації сплачуються туристами самостійно.

3. ВИЇЗДИ ДО ГІРСЬКОЛИЖНИХ СХИЛІВ

№п/пНазва курортуКороткий опис
3.1СТК “Синяк”
с.Синяк, г.Обавський камінь
СТК “Синяк”, г. Обавський камінь. Всього дві траси: середнього ступеня складності. Два витяги- бугельні (диск) 920 м. (ширина траси 50-70 м). та 350 м.
3.2СТК “Красія”
с.Вишка, гора Красія
СТК “Красія”, г. Красія (висота 1036 м) знаходиться в 65 кілометрах від  Ужгорода в Закарпатскій области. На горі є крісельний підйомник довжиною 2300 м, і п’ять бугельних підйомників – довжиною 1000 м, 600 м, 350 м, 200 м, 150 м. Загальна протяжність трас від 300 метрів до 2500 метрів. Перепад висот від 80 метрів до 300 метрів.
3.3.СТК “Плай”
с. Плавье, гора Плай

 ГК “Плай”, г. Плай –  знаходиться поруч траси Київ-Чоп, поблизу села Плав”є.

Траси та їх опис – 6 основних трас, протяжність до 1200 м, перепад висот 260 м
– Навчальна траса, довжина 350 м
– Дитяча траса, довжина 350 м
Види підйомників – 2 чотиримісних крісельних Доппельмайер – по 1000 м кожен, мульти-ліфт – 350 м.,бебі-ліфт -350 м.

3.4.СТК “Пилипець”
с. Пилипець, гора Гимба
СТК “Пилипець”, гора Гемба (Гимба) -1497 метрів, частина полонини Боржава обладнана трьома підйомниками (крім верхніх, які починаються від вершини). Траса на горі Гимба (до 2000 м), на горі Магура ( до 900 м). Крім того, є траси на північному схилі Гимби в урочище Шипіт (2100 м и 400 м). Довжина підйомника 1500 м, висота начальної і кінцевої точок 780 и 1149 метрів. Чотири бугельних підйомника, два якорних, один крісельний