Монастирі Мукачівщини •

МОНАСТИРІ МУКАЧІВЩИНИ

Опис екскурсії:

Туристи відвідають Свято- Миколаївський жіночий  монастир в Мукачево. Свято- Покровський чоловічий монастир в Ракошино. Свято-Успенський монастир в селі Домбоки.  

 Вартість – 150 грн.

Початок – 13:45

Тривалість – 3 год.

Локація

Мукачево – Ракошино – Домбоки

Похожее изображение

Свято- Миколаївський жіночий  монастир в Мукачево

На північній околиці міста Мукачево на схилі Чернечої гори розташований Мукачівський православний Свято-Миколаївський жіночий монастир (вул. Василя Проніна (Північна), №2).

Історія Мукачівського монастиря починається в 11 ст. Історичні документи засвідчують, що у 10-11 ст. між Угорщиною та Київською Руссю існували тісні дружні та родинні зв’язки. Майбутній угорський король Андраш (Ендре) І (р.п. 1046 – 1060) виховувався при дворі великого князя Ярослава Мудрого, а ставши правителем Угорщини активно підтримував православну культуру слов’ян та прагнув зміцнити Православ’я на території Угорського королівства.

Картинки по запросу Свято- Покровський чоловічий монастир в Ракошино

Свято- Покровський чоловічий монастир в Ракошино

Як і кожне святе місце, монастир оповитий десятками дивовижних історій. Тут зцілювалися люди, змінювали своє життя, знаходили віру, отримували надію знедолені.

У монастирі зберігся дивовижний переказ про кохання засновника монастиря Андрія Коломацького та його дружини. Чистота і вірність, смиренність і бажання постійно працювати, доброта та самопожертва. Ось якості, якими володіли ці двоє закоханих. Саме у 20-ті роки XX ст. на честь возз’єднання Закарпаття з православним світом Всеволод Коломацький (у миру Андрій Коломацький) зводить пам’ятник в Ракошино – Руський храм. Він побудований у вигляді хреста за давніми руськими традиціями. За радянських часів тут діяв музей атеїзму, а у 90-их роках церква була у напівзруйнованому становищі. Сьогодні це «Православний храм, пам’ятка історії та архітектури…», про що і зазначає напис на меморіальній дошці при вході до церкви.

Похожее изображение

Свято-Успенський монастир в селі Домбоки

Домбоцький Свято-Успенський монастир — жіночий монастир Мукачівської єпархії УПЦ Московського патріархату, розташований у селі Домбоки Мукачівського району Закарпатської області.

Заснований 1931 на території Чехословаччини зусиллями православного архімандрита Алексія (Кабалюка) у складі Сербської православної церкви

 

  • Екскурсійно-транспортне обслуговування 
  • ввхідних квитків нема але благодійні пожертви приймаються
*Ціни вхідних квитків дійсні на сьогоднішній день і можуть змінюватися!
**Час вказаний у програмі є умовним, і може корегуватися в залежності від об’єктивних обставин.
Чернов Ігор Федорович
  • 0509014822  
  • 0989031224