Нові туристичні принади Закарпаття

18.10.20 Закарпатці самодостатні. Запитайте десь у Лісабоні закарпатця звідки він – ви ніколи не почуєте від жителя Ракошина чи Ізок що вони з Мукачева чи Хуста. А ось “харків’янин” запросто може виявитися жителем містечка кілометрів за 150 від самого Харкова. Це наша риса – місцевий патріотизм. Хтось вважає що саме поняття “патріотизм” може стосуватися лише чогось великого, навіть величного – цілої країни. Ми ж впевнені, що той “великий” патріотизм ніколи не виросте без любові до малої Батьківщини, гордості за вулицю, село, місто – за рідне Закарпаття.
  Чудовий приклад практичного застосування цього почуття, а ще ентузіму і наполегливості – відкриття музею макетів закарпатських замків у Довжанському палаці. Попрацювали всі: майстри Ірщавщини,  громадська організація “Іршавщина” (голова Михайло Штефаньо), жителі Довгого і околиць (голова Довжанської ОТГ Віктор Сииканич).
  Цікавим було й саме відкриття у якому брали участь метр нашого туризму Федір Шандор, голова асоціації екскурсоводів і радник мера Мукачева Олександр Шершун, директор Мукачівського замку Михайло Белекнич, хазяїн Чинадіївського замку Йосип Бартош…  
  Що далі? Треба йти вперед. Хто з туристів знав про Колочаву до Аржевітіна? А про Чинадієво до Бартоша? Надіємося, що у Довге теж прийде туризм України.