Замки Закарпаття: Історія Європейської фортифікації

Лінія Арпада-Мукачево-Хуст-Королево-Виноградів-Берегово-Середнє-Невицьке-Ужгород

1 лінія оборони
8 замків
5 укріплених палаців і
храмів

Вартість вказана під програмою

ааа

-10:00 – Зустріч біля вагону поїзда на ст. Воловець
-10:30-13:30 Екскурсія  «Воєнними  стежками Карпат» (с. Верхня Грабівниця). До початку знайомства з замками на цій екскурсії туристи подивляться на чудові Карпати, як на рубіж, який одні армії споконвіку намагалися захистити, а інші – подолати. Так було безліч разів на цих землях. Остання війна залишила оборонні споруди, які вважаючись неприступними, стали безсилими перед Червоною Армією. ДОТи, що перекривали вузькі дороги вздовж гірських річок, бетонні надовби, які мали зупинити радянські танки, підземний бункер в якому міг розміститися піхотний батальйон… Все це побачать туристи під час подорожі однією з доріг, якою йшло визволення нашого краю під час Східно-Карпатської операції восени 1944 року.
-13:30-14:30
Обід.
-14:30-15:30 Екскурсія  «Сент-Міклош – замок кохання» (с. Чинадійово). Далі у програмі — екскурсія дорогою, яка вела з перевалу Руські ворота до замку Сент-Міклош  XVст. Ви побачите Чинадієвський замок і розповідь екскурсовода ледь вихопить з мороку століть таємниці і загадки його знаменитих власників, романтичні історії відважних лицарів і спокусливих красунь. У замку Сент-Міклош любителі фортифікації зможуть побачити сильно висунуті за лінію стіни кутові вежі в яких стояли колись гармати на поворотних лафетах для фланкірування підступів до замку, частина потайного ходу – ними були буквально пронизані стіни, якщо пощастить – можна буде оглянути тільки що розкритий цокольний поверх, який сьогодні здається підземеллям, а також живу кладку XV століття.

-15:30-18:30Екскурсія по Мукачеву «Місто над Латорицею». Під час екскурсії відбудеться знайомство з древнім (1124 роки) і вічно молодим містом Мукачевом, з його дивовижною історією і архітектурою.
У Мукачівському замку любителі фортифікації зможуть побачити, немов ілюстрації з підручника: башти, ескарпи і контрескарпи рови, каземати, бійниці, бастею, бастіони різного часу в кам’яних одежах з гострими і тупими шпіцами, куртини, барбакан у вигляді равеліну і залишки зовнішньої системи оборони бастіонного типу, побудованої за простою системою Вобана (кілька бастіонів бульверка – головного валу, парочка равелінів, залишки гласиса і прикритого шляху). 
– Вільний час. Ночівля.

2-й день

08:30Сніданок.
09:00-19:00Екскурсія «Замки Марамороша та Угочі».
Туристи побувають на руїнах Хустського замку , згадки про початок будівництва якого відносяться до 1090 року. Ним колись володіли дід самого Влада Цепеша (Дракули), знаменитий угорський король Матяш Корвін Гуняді … 
Замок Хуст являє собою прекрасний зразок укріплення в якому неприступність 150 – метрової гори поєднується з тенальними і кремальернимі фортечними фронтами зовнішньої огорожі , а внутрішні стіни укріплені вежами з романтичною назвою ” персі “. Любителів фортифікації не може не зацікавити кам’яна церква XIV століття з товстими оборонними стінами і баштою з дерев’яним підсябиттям – не тільки замки воювали з ворогами. Подальший маршрут пройде через м. Виноградово (в минулому Севлюш ) де на Чорній горі туристи побачать руїни замку Канко ХIV століття ( тут цікавий кремальєрний фронт, середньовічна система опалення та викладений з каменю підземний хід невідомого призначення ) палац барона Перені , церкви різних конфесій ХV століття …

-14:00-15:00 – Обід.
Від замку Ньолаб у с Королево (Кіраль-Газа)  залишилися руїни, але саме звідси прекрасно видно що ж саме захищали замки Хуст, Ньолаб і Канко – Великий соляний шлях. У місті Берегово, котрий, як і Севлюш , колись був комітатського містом угорського королівства, немає жодного замка. Але тут туристи побачать побудований в 1629 році палац Габора Бетлена – трансільванського князя , статуя якого встановлена на площі героїв у Будапешті, церкву, тричі знищену і тричі відновлену під час воєн ХІІІ – ХVII століть , познайомляться з традиціями та національною культурою закарпатських угорців. За додаткову плату у м. Берегово можливе купання в басейні з термальною мінеральною водою та дегустація кращих сортів Закарпатських вин в 300 – річному підвалі, де їх і сьогодні виробляють…
   При бажанні у с. Бене може бути організована дегустація кращих закарпатських вин у приватних підвалах, видовбаних полоненими під час І світової війни.
Вільний час. Ночівля.

3-й день

-08:00Сніданок в готелі
-10:00-19:00«Замки комітату Унг».
Унг – один з чотирьох комітатів Угорського королівства на території Закарпаття.
Під час цієї екскурсії ми побачимо три твердині: 
Середнянський замок – таємнича обитель тамплієрів,
Невицький замок – неприступна фортеця Другетів з видовбаними в кам’яних схилах ровами, вежами різної форми, барбаканом, смертоносним захабом і прекрасним донжоном кінця ХІІІ століття. 
Ужгородський замок– легендарний замок, що дав назву цілій країні. Єдиний замок Закарпаття в якому є бастіони з орильонами. У залі зброї краєзнавчого музею туристи побачать рідкісний дворучний меч XVI століття, списи, алебарди, кіраси, шпаги і навіть особисту шаблю Стефана Баторі, який переміг колись війська самого Івана Грозного.
При бажанні у с. Середнє може бути організована дегустація кращих закарпатських вин у величезних Суспільних Королівських підвалах, видовбаних полоненими турками у XVI  столітті.
-14:00-15:00–Обід. 
-21:00–Трансфер на вокзал.

Група4815+120+124+140+2
Вартість з 1 туриста     2700 27002800255024502400

2 ночівлі в готелі,  2 сніданки, 3 обіди, ,  транспортне і екскурсійне обслуговування.

Вхідні квитки: Замок Паланок – 50/30, Ужгородський замок – 50/30, Чинадієво –рекомендований розмір благодійного внеску – 50/30, вхідні квитки у бункер “Лінія Арпада”.
Басейни: “Жайворонок” –200/2 години, 20 – шафка.
Дегустації: Вино – Середнє– 125, Бене– 80 .
Доплата за одномісне розміщення  від 100 /доба

-Ціни дано станом на сьогодні, вони можуть змінитися власниками закладів без попереджень.

-Туроператор залишає  за собою право змінювати програму, без зменшення загальною  об’єму послуг.

-Час вказаний в програмі є умовним і може змінюватися в залежності від об’єктивних обставини(прибуття/відбуття поїздів і.т.п.).

-Наведені ціни є мінімально-оптимальними для вказаної програми. Коректну вартість уточнюйте за допомгою контактів знизу.
   

Ігор Чернов – +38050-901-48-22, +38098-903-12-24